MŚ Juniorów: Oliwia Kutyła na miejscach 9-16

Debiutująca w Mistrzostwach Świata Oliwia Kutyła (AZS AWF Wrocław) zajęła miejsca 9-16 w kategorii -52kg w juniorskich zawodach w portugalskim Odivelas.

W 1/16 finału reprezentantka Polski wygrała przez waza-ari z Brytyjką Madeleine Birri, a z kolei w 1/8 finału przegrała w dogrywce, po prawie 6-minutowej walce z Japonką Rin Kamiyą.

W środę, pierwszym dniu turnieju MŚJ 2023, startował także były Mistrz Europy Juniorów w wadze -60kg Ksawery Ignasiak (UKS Conrad Gdańsk).

W pojedynku 1/16 finału polski judoka (to także jego debiut w MŚJ) uległ w dogrywce Kazachowi Amanowi Bakytzhanowi.

W czwartek, 5 października w Mistrzostwach Świata Juniorów walczyć będą dwie nasze zawodniczki: -57kg Kinga Chmielewska i -63kg Martyna Glubiak (obie GKS Czarni Bytom), brązowa medalistka tegorocznych MEJ w holenderskiej Hadze.

Trenerami kadry narodowej Biało-Czerwonych w U-21 są Jacek Kowalski (kobiety) i Marek Kręcielewski (mężczyźni).