MŚ Juniorów: świetny występ Marcina Kowalskiego. Pierwszy medal dla Polski w Ekwadorze.

Znakomicie rozpoczęły się dla polskich judoków Mistrzostwa Świata Juniorów w ekwadorskim Guayaquil. Walczący jako pierwszy z naszych reprezentantów Marcin Kowalski zdobył brązowy medal w wadze -73kg.

Debiutujący w turnieju tej rangi Marcin Kowalski (UKJ Lemur Warszawa) w walkach eliminacyjnych wygrał z zawodnikiem gospodarzy Pedro Espinozą i Azerem Vusalem Galandarzade, zaś w ćwierćfinale przegrał z Węgrem Danielem Szegedi.

W repasażu Polak, który 20 września skończy 20 lat, spotkał się z Marokańczykiem Hassanem Doukkali. Nasz judoka okazał się lepszy, a w pojedynku o brąz pokonał także Gruzina Kote Kapanadze.

W tym sezonie Marcin Kowalski prezentował się bardzo dobrze, sięgnął po srebrne medale podczas Pucharów Europy Juniorów w Atenach i Banja Luce.

W kolejnych dniach w MŚJ wystąpią pozostali Biało-Czerwoni: Katarzyna Sobierajska (UKS Judo Pohl Przemęt) 12 sierpnia i Michał Jędrzejewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk) 13 sierpnia.

Oboje są utytułowanymi 20-letnimi judokami: Katarzyna Sobierajska (-70kg) ma w dorobku złoto Mistrzostw Europy Juniorek (2020 rok) i brąz Mistrzostw Świata Juniorek (2021), zaś Michał Jędrzejewski (-100kg) brąz Mistrzostw Europy Juniorów (2021).