MŚ Juniorów: troje Polaków wystąpi w Ekwadorze

W Mistrzostwach Świata Juniorów U-21 w ekwadorskim Guayaquil (10-14 sierpnia) wystartuje trzyosobowa reprezentacja Polski w składzie: Katarzyna Sobierajska (-70kg), Marcin Kowalski (-73kg) i Michał Jędrzejewski (-100kg). Z kolei we wrześniu Biało-Czerwoni walczyć będą w Mistrzostwach Europy w Pradze.

Katarzyna Sobierajska (UKS Judo Pohl Przemęt) jest Mistrzynią Europy Juniorek z 2020 roku i brązową medalistką Mistrzostw Świata Juniorek z 2021 roku. Niedawno wygrała Pucharu Europy Juniorek w Banja Luce, zaś 5 była w zawodach tej rangi w Grazu. Tuż za podium uplasowała się także w Pucharze Świata Seniorek w Warszawie. Startowała również w ME Seniorek w Sofii.

Marcin Kowalski (UKJ Lemur Warszawa) w tym roku już 2-krotnie osiągnął finał juniorskiego PE. W marcu w Atenach oraz pod koniec czerwca w Banja Luce. Za każdym razem wywalczył srebro, a łącznie odniósł 8 zwycięstw. Dwie walki wygrał natomiast w seniorskim PŚ w Warszawie.

Również w 2002 roku urodził się Michał Jędrzejewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk), brązowy medalista zeszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów w Luksemburgu. W tym sezonie stanął na trzecim stopniu podium w Pucharze Europy Seniorów w Sarajewie, a także Pucharze Europy Juniorów w Poznaniu.

W juniorskim rankingu światowym Katarzyna Sobierajska zajmuje 3 miejsce w wadze -70kg, Michał Jędrzejewski jest 16 w kategorii -100kg, zaś Marcin Kowalski 14 w wadze -73kg.

W połowie września polskich juniorów czeka rywalizacja w ME w Pradze.