POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MŚ w Baku: Maciej Sarnacki rozstawiony z siódemką

Maciej Sarnacki (+100 kg) został rozstawiony z siódemką w Mistrzostwach Świata, które w następny czwartek (20 września) zaczną się w azerskim Baku. W jego wadze nie ma gwiazdy judo Francuza Teddy Rinera.
 
Najwyżej rozstawiony jest Gruzin Guram Tushishvili, z dwójką Brazylijczyk David Moura, a z trójką Czech Lukas Krpalek, mistrz Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w kategorii -100 kg.
 
W Baku walczyć będą także - srebrny medalista olimpijski z Rio w wadze ciężkiej Japończyk Hisayoshi Harasawa oraz brązowi medaliści Brazylijczyk Rafael Silva i Izraelczyk Or Sasson.
 
Z czołowej ósemki listy światowej brakuje Koreańczyka Kim Sungmina i Japończyka Kokoro Kaguery. Maciej Sarnacki w rankingu jest 9, a z powodu ich absencji rozstawiony będzie z nr 7.
 
Wśród kobiet z Polek najwyżej rozstawione są Agata Perenc (-52 kg) - 11, Agata Ozdoba-Błach (-63 kg) i Daria Pogorzelec (-70 kg) - obie 13. Beata Pacut (-78 kg) sklasyfikowana jest na 15 lokacie, a Karolina Tałach (-63 kg) na 19 pozycji.
 
Zgłoszonych jest łącznie 817 osób - 502 zawodników i 315 zawodniczek ze 132 krajów. Tytułów Mistrzów Świata z 2017 roku będzie bronić 12 judoków. Nie ma tylko Francuza Teddy Rinera i Chinki Song Yu (+78 kg).