POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MŚ w Baku: w składzie 16 Polaków – 9 judoczek i 7 judoków

W 16-osobowym składzie powalczą nasi judocy w Mistrzostwach Świata, które 20 września rozpoczną się w Baku. Do Azerbejdżanu jedzie 9 zawodniczek i 7 zawodników z Polski.

- Wszyscy obecnie przebywają na ciężkim zgrupowaniu w Zakopanem. Po mocnych campach i zawodach międzynarodowych, staramy się odbudować cechy motoryczne, pracujemy nad siłą i wytrzymałością. Jest również bardzo dużo walk, randori, także pojedynków sędziowanych – mówi główny trener polskiej reprezentacji, Mirosław Błachnio.

Kadra na MŚ 2018 – mężczyźni -66kg Patryk Wawrzyczek, -73kg Michał Bartusik, Wiktor Mrówczyński, -81kg Damian Szwarnowiecki, -90kg Piotr Kuczera, Rafał Kozłowski, +100kg Maciej Sarnacki, kobiety -52kg Agata Perenc, Karolina Pieńkowska, -57kg Anna Borowska, Julia Kowalczyk, -63kg Agata Ozdoba-Błach, Karolina Tałach, -70kg Daria Pogorzelec, -78kg Beata Pacut, Paula Kułaga.

W reprezentacji, w trakcie ciężkich treningów, nie brakuje różnych kłopotów zdrowotnych, do tego dochodzą „stare” urazy, które co jakiś czas się odzywają, ale w judo to normalna sprawa. Naszym judokom w przygotowaniach pomagają sparingpartnerzy z Japonii i Węgier, aktywnie w zajęciach uczestniczy także młody japoński trener Kotaro Sasaki.

- Atmosfera jest bardzo dobra, a wykonana praca pozwala z optymizmem spoglądać na kolejną część przygotowań, którą rozpoczniemy 4 września w Spale. Tam skoncentrujemy się na takich elementach jak szybkość, taktyka, technika – dodał Mirosław Błachnio.

W pierwszy weekend września Biało-Czerwoni powalczą w zawodach Pucharu Europy w Bratysławie. W składzie są m.in. Michał Bartusik, Damian Szwarnowiecki i Daria Pogorzelec, czyli uczestnicy zbliżających się MŚ w Baku.

- Wraz ze sztabem zdecydowaliśmy, że niektórzy nasi reprezentanci jeszcze potrzebują kolejnych walk międzynarodowych, jak my to mówimy dowalczyć przed Mistrzostwami Świata – powiedział trener główny, z którym kadrę w słowackim turnieju prowadzić będzie Przemysław Matyjaszek. Niedawno z sukcesami Polacy startowali w European Open (Puchar Świata) w Mińsku, gdzie za reprezentację odpowiadał Paweł Zagrodnik.