MŚ w Judo Kata: Aleksandra Masternak i Patryk Urban z historycznym medalem

Juniorzy Aleksandra Masternak i Patryk Urban zdobyli pierwszy w historii, brązowy medal Mistrzostw Świata w Judo Kata. Zawody odbywają się w Lizbonie, a Polacy startowali w konkurencji Nage No Kata.

- W eliminacjach Aleksandra Masternak i Patryk Urban zajęli 3 lokatę, zaś w finale znów spisali się bardzo dobrze i wywalczyli brąz. To pierwszy medal w historii naszego Judo Kata na MŚ - mówi Sławomir Smater, trener reprezentacji Polski.

Biało-Czerwoni zdobyli 382,5 pkt. Wygrali Francuzi Victoria Kraska i Dylan Meddour 393,5 pkt przed Rosjanami Nikolaiem Zhikharevem i Iaroslavem Zhikharevem 392 pkt.

W pierwszym dniu MŚ w Portugalii startowali także: w Nage No Kata - Bartosz Machna i Dawid Kajdy, Maciej Pudłowski i Anita Pudłowska (Krawczyk), Klaudia Wróblewska i Kacper Rola oraz w Katame No Kata - Beata Sypniewska i Sebastian Gembalczyk.

W swoich grupach Polacy uplasowali się na miejscach: 5 - Bartosz Machna i Dawid Kajdy, 8 - Maciej Pudłowski i Anita Pudłowska (Krawczyk), 11 - Klaudia Wróblewska i Kacper Rola oraz 10 - Beata Sypniewska i Sebastian Gembalczyk w Katame No Kata.

Jutro w zawodach zaprezentują się kolejni Biało-Czerwoni - Anna Jagiełło i Leszek Piąstka w Kodokan Goshin Jutsu, Zbigniew Wojtowicz – Jacek Kutyba w Kime No Kata.