MŚ Weteranów: Ihar Mashko i Iwona Osenkowska ze złotymi medalami

W ostatnim dniu Mistrzostw Świata Weteranów w Krakowie, judocy walczący w biało-czerwonych barwach zdobyli 5 medali. Złoto wywalczyli Ihar Mashko (-73kg) i Iwona Osenkowska (-70kg), srebro Magdalena Korfanty (-57kg) i Jolanta Brożyna (+78kg), a brąz Michał Zamęcki (-100kg).

Łączny dorobek naszych reprezentantów w 4-dniowych zawodach to 14 medali (3-5-6). Po raz trzeci z rzędu Mistrzem Świata został Krzysztof Wiłkomirski (-73kg) w kategorii M3 (40-44 lata).

W niedzielę rywalizowały kobiety od F1 do F9 oraz startowali mężczyźni w M2 (35-39 lat). W walkach finałowych Ihar Mashko pokonał Azera Mammada Mammadova. 5 miejsce w wadze -73kg zajął Dominik Przywara. W pojedynku o złoto Iwona Osenkowska (F5) pokonała Węgierkę Kamillę Peter.

Z kolei Magdalena Korfanty (F1) przegrała o tytuł z Francuzką Meryl Hirtzig, a Jolanta Brożyna z Brazylijką Carlą Prado.

Brąz wywalczył Michał Zamęcki po zwycięstwie z Azerem Vasifem Ibrahimovem.

W klasyfikacji medalowej Polacy zajęli 9 miejsce. Najlepsi okazali się Francuzi – 42 medale, w tym 9 złotych.

W dniach 13-14 września w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Świata w judo kata.