Drużynowe MP Województw: w seniorach najlepszy Śląsk

Reprezentacja Śląska wygrała turniej seniorów podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Województw, które odbyły się w Warszawie-Wesołej. W juniorach najlepsze było województwo Mazowieckie, a w juniorach młodszych - Dolnośląskie. Medaliści otrzymali nagrody finansowe.

Zawody rozegrano w formule drużynówki mieszanej, czyli nowej konkurencji, która w roku debiutowała w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. W 2020 roku judocy walczyć będą w mikstach (3 zawodniczki i 3 zawodników) o medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W Wesołej w seniorach w 1 edycji DMP Województwa zwyciężył Śląsk, który pokonał Mazowsze I 5:1 i Mazowsze 4:2. W meczu pomiędzy mazowieckimi drużynami lepsza była dwójka 4:2.

W składzie zwycięskiego zespołu byli judocy z klubów GKS Czarni Bytom (Barbara Białas, Sonia Lniany, Beata Pacut, Paulina Dziopa, Patryk Walczak, Paweł Drzymał), Kejza Tema Rybnik (Anna Borowska), AZS AWF Katowice (Wiktor Mrówczyński), Judo Koka Jastrzębie-Zdrój (Rafał Mączyński). Trenerzy Piotr Sadowski i Przemysław Matyjaszek.

W juniorach triumfowało Mazowieckie II przed Śląskim, Mazowieckim I oraz Pomorskim.

W juniorach młodszych wygrało Dolnośląskie, srebro zdobyło Śląskie, a brąz Mazowieckie I oraz Pomorskie. Na 5 miejscach drużyny mikstów - Świętokrzyskie i Mazowieckie II.