PEJ w Kownie: 3 brązowe medale Polaków w 1 dniu zawodów

Hubert Pieczyński (-55kg), Sebastian Makowski (-66kg) i Cezary Tchórzewski (-73kg) zdobyli brązowe krążki w 1 dniu rozgrywanego w Kownie Pucharu Europy Juniorów. Zakończenie turnieju jutro.

Hubert Pieczyński i Sebastian Makowski w tym roku skończyli po 18 lat, zaś Cezary Tchórzewski 1 maja obchodził 20 urodziny. Dla niego to drugi brązowy medal w tym sezonie, w marcu stanął na najniższym stopniu podium PEJ w Sarajewie.

W sobotnich zawodach Sebastian Makowski i Cezary Tchórzewski wygrali po 4 walki, w tym decydujące odpowiednio z Holendrem Jobem Hanssenem i Belgiem Malikiem Abdulem Umayevem. Obaj ponieśli porażki tylko w walkach półfinałowych.

Hubert Pieczyński zaczął turniej od przegranej ze Szwajcarem Davidem Gauchem, który później stanął obok niego na podium. W kolejnych pojedynkach Polak odniósł zwycięstwa z Litwinami Tadasem Calką i Grażvydasem Mykolaitisem.

W tej samej wadze -55kg na 5 lokacie sklasyfikowany został Piotr Zaborowski. W walce o medal lepszy od niego okazał się wspomniany David Gauch.

Z naszej kobiecej reprezentacji 7 miejsca zajęły dzisiaj Paulina Szlachta (-48kg) i Vanessa Machnicka (-57kg).

Na Litwie rywalizuje 345 zawodników i zawodniczek z 24 krajów, w tym 37-osobowa reprezentacja Polski. W klasyfikacji medalowej prowadzą Niemcy, którzy wygrali 3 z 8 kategorii wagowych.