Julia Kowalczyk wygrała European Open w Mińsku

Kolejny sukces w karierze 20-letniej Julii Kowalczyk (Polonia Rybnik). Dzisiaj wygrała wszystkie 4 walki i zdobyła złoty medal turnieju European Open w Mińsku w wadze -57 kg.

W tym sezonie Julia Kowalczyk zajęła 5 miejsce w EO w Lizbonie, potem powtórzyła ten wynik w zawodach tej samej rangi w Warszawie. Miesiąc temu w niemieckim Saarbrucken wywalczyła brązowy krążek, a w białoruskiej stolicy była najlepsza.

Pokonała w dogrywce Belgijkę Myriam Blavier, potem wygrała z Holenderką Dewy Karthaus i w półfinale z Białorusinką Ulyaną Minenkovą. W finale Polka pokonała w dogrywce inną belgijską judoczkę Minę Libeer.

W swojej karierze zawodniczka z Rybnika zdobyła m.in. trzy brązowe medale Mistrzostw Europy Juniorek oraz brąz Grand Slamu w Baku w 2017 roku.

Blisko podium EO w Mińsku była dzisiaj startująca w tej samej kategorii wagowej -57 kg Arleta Podolak (TS Gwardia Warszawa). W walce o brąz niestety przegrała z Ulyaną Minenkovą.

W wadze -63 kg na 7 miejscu uplasowała się Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk). Błyskawicznie wygrała pierwszy pojedynek ale potem doznała dwóch porażek. W wadze -63 kg zwyciężyła Brytyjka Lubjana Piovesana.

W niedzielę na Białorusi kolejne starty Biało-Czerwonych, m.in. Darii Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) w kategorii -70 kg.