European Open w Mińsku – Urszula Hofman i Anna Załęczna tuż za podium

Po wczorajszym zwycięstwie Julii Kowalczyk (-57 kg), w niedzielę blisko podium European Open (Puchar Świata) w Mińsku były Urszula Hofman (-78 kg) i Anna Załęczna (+78 kg). Obie nasze reprezentantki zajęły 5 miejsce. Daria Pogorzelec (-70 kg) dziś na 7 pozycji.

W walkach o brązowe medale Urszula Hofman (AZS AWF Wrocław) przegrała z Izraelką Omri Kenyon, a Anna Załęczna (TS Judo Toruń) z Ukrainką Vasylyną Kyrychenko. Wcześniej pierwsza z Polek wygrała 2 walki, zaś druga – 1 pojedynek.

Z kolei Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) po jednym zwycięstwie oraz porażce trafiła do repesaży, w których przegrała w dogrywce z niemiecką zawodniczką Sarah Maekelburg.

W niedzielę bez sukcesów w postaci miejsc punktowanych 1-7 startowali inni Polacy – Paula Kułaga (-78 kg, TDK Trzcianka) 0-1 w walkach, Ksawery Morka (-73 kg, Ryś Warszawa) 2-1, Damian Stępień (-81 kg, AZS UW Warszawa) 1-1, Kacper Szczurowski (-100 kg, AZS Gliwice) 0-1.

Z kolei w sobotę w -57 kg złoty medal zdobyła Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik), która pokonała wszystkie 4 przeciwniczki, w tym w finale Belgijkę Minę Libeer. Piąta w tej samej kategorii była Arleta Podolak (TS Gwardia Warszawa). Na 7 lokacie w wadze -63 kg sklasyfikowana została Karolina Tałach (GKS Wybrzeże Gdańsk).

W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwoni uplasowali się na 7 miejscu w stolicy Białorusi. Gospodarze triumfowali w 3 kategoriach wagowych, a po 2 złote krążki wywalczyli - Rosjanie, Holendrzy i reprezentanci Uzbekistanu.

Po turnieju w Mińsku Polacy udają się na zgrupowanie do Zakopanego, będące jednym z etapów przygotowań do wrześniowych Mistrzostw Świata w Azerbejdżanie.