Mistrzostwa Polski w Warszawie: sypnęło niespodziankami w kilku wagach

Damian Stępień zdetronizował Damiana Szwarnowieckiego (kat. -81kg), Rafał Kozłowski odebrał tytuł Piotrowi Kuczerze (-90kg), a Karolina Tałach okazała się lepsza od Agaty Ozdoby-Błach (-63). Pierwszy dzień 62 Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Warszawie obfitował w niespodziewane rozstrzygnięcia.

Aż 5 lat na drugi złoty medal MP musiał czekać Damian Stępień, który poprzednio triumfował w 2013 roku w wadze -73kg. Jego zwycięstwo z Damianem Szwarnowieckim, 5 zawodnikiem Mistrzostw Świata w azerskim Baku, to jedna z większych niespodzianek piątkowych walk finałowych. Szwarnowiecki dotychczas miał 3 tytuły mistrzowskie w seniorach.

9 złoty medal MP Seniorek wywalczyła dzisiaj Daria Pogorzelec i to w 3 kategorii wagowej. Wcześniej 7 razy triumfowała w kategorii -78kg i raz w open. W piątek wygrała zawody w wadze -70kg. Drugą lokatę zajęła Urszula Hofman. Nie startowała ubiegłoroczna triumfatorka Eliza Wróblewska. W kat. -78kg najlepsza była Paula Kułaga, a w plusie zwyciężyła startująca nietypowo w tej kategorii Beata Pacut. Już za kilka dni m.in. Hofman i Pacut wylatują na Grand Prix w Cancun w Meksyku (-78kg).

6 tytuł zdobył Maciej Sarnacki (+100kg) i w ten sposób zrównał się ze startującą jutro Ewą Konieczny (-48kg). Do tej dwójki nie udało się dołączyć Agacie Ozdobie-Błach, która przegrała z Karoliną Tałach. 5 złoty krążek wywalczył walczący w wadze -100 kg Jakub Wójcik.

W rywalizacji kobiet zeszłoroczny sukces z Opola powtórzyła tylko Paula Kułaga. W plusie zabrakło Katarzyny Furmanek. – Chciałam wystąpić w Warszawie, ale miałam zabieg na palec i nie zdążyłam przygotować się do startu – mówiła. Jutro zabraknie mistrzyni z wagi -48kg Kingi Kubickiej. - Kontuzja, której nabawiłam się podczas majowej ligi, okazała się na tyle poważna, że uniemożliwiła mi przygotowania do Mistrzostw Polski – dodała.

Jutro medale zostaną rozdane w kategoriach -48, -52, -57kg kobiet i -60, -66, -73kg mężczyzn. Turniej odbywa się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji dzielnicy Praga-Południe, ul. Siennicka 40.