Mistrzostwa Świata Weteranów: 5 medali dla Polaków

Z 5 medalami - 1 złotym, 3 srebrnymi i 1 brązowym - wrócą z meksykańskiego Cancun Biało-Czerwoni startujący w Mistrzostwach Świata Weteranów. Złoty krążek wywalczył Jacek Gemza (-100kg) w grupie wiekowej M6, który w finale wygrał z Rosjaninem Alexandrem Rasskazovem.

Srebrny medal jako pierwszy zdobył Marek Głodek (+100kg) w kategorii M3. W finale nasz zawodnik przegrał z Gruzinem Alexsi Davitashvili. Później w finałach walczyli także Krzysztof Czupryna (-66kg) M4 i Mariusz Walendzewicz (-81kg) M2.

Na najniższym stopniu podium stanął Zbigniew Mazur (+100kg) w M7. Rywalizacja z udziałem 5 judoków odbywała się system każdy z każdym. Zbigniew Mazur miał bilans walk 2-2, wygrał m.in. z Edwardem Spraskim (0-4). Zwyciężył Serb Slavko Stanisić.

Na 5 miejscu turniej mistrzowski w Cancun zakończył Przemysław Zimowski (-100kg) M4, a na 9 pozycjach - Krzysztof Marszałek (-81kg) M1, Leszek Strycharz (–81kg) M5 i Tomasz Woźniak (-100kg) M3. Startowali także Sebastian Laskowski (-73kg) M3 i Bartosz Garsztecki (-81kg) M2.