Grand Prix: brązowy medal Agaty Perenc w Taszkiencie

Agata Perenc (KS Polonia Rybnik) zdobyła brązowy medal w wadze -52kg podczas Grand Prix w Taszkiencie. Walkę o brąz przegrała ubiegłoroczna zwyciężczyni turnieju w kategorii -57kg Anna Borowska (Kejza Team Rybnik). Siódme miejsce zajęła dziś Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik) -57kg.

Agata Perenc wygrała w 1/8 finału z Uzbeczką Zukhrakhon Mamurjonovą i w ćwierćfinale z pochodzącą z Bułgarii Izraelką Betiną Temelkovą, złotą medalistką MME U-23 z Gyor. W półfinale Polka przegrała ze Szwajcarką Evelyne Tschopp, ale o brąz pokonała Węgierkę Rekę Pupp i po raz kolejny stanęła na podium GP w stolicy Uzbekistanu. Rok temu wywalczyła srebro.

W wadze -57kg Anna Borowska i Julia Kowalczyk przegrywały decydujące walki z Niemką Amelie Stoll – Kowalczyk w repesażu, a Borowska o brąz. W półfinale Anna Borowska została pokonana przez siostrę bliźniaczkę Amelie – Theresę Stoll.

Anna Borowska zaczęła dzisiejszą rywalizację od 1/4 finału. Jej pierwsza rywalka Hadeel Elalmi (Jordania) nie stanęła do walki. W ćwierćfinale polska zawodniczka wygrała z Holenderką Sanne Verhagen, brązową medalistką Mistrzostw Świata z 2014 roku.

Złota medalistka niedawnych Młodzieżowych Mistrzostw Europy Julia Kowalczyk pokonała przez ippon Ibodatkhon Agojonova (Uzbekistan) w 1/16 finału i Bułgarkę Ivelinę Ilievą w 1/8 finału, a w ćwierćfinale przegrała z Kosowianką Norą Gjakovą. Potem obie Polki trafiły na siostry Stoll.

Złote medale w 1 dniu Grand Prix zdobyły - w wagach -52kg i -57kg - Kosowianka Majlinda Kelmendi i Theresa Stoll.