PE Juniorów: polski finał w Atenach – złoto Szymańskiej, srebro Kropskiej

Świetny występ Biało-Czerwonych w pierwszym dniu Pucharu Europy Juniorów w Atenach - w finale kategorii -63kg Angelika Szymańska wygrała z Natalią Kropską. Brąz w wadze -73kg zdobył Adam Stodolski.

Wicemistrzyni Europy Juniorek 19-letnia Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek) we wszystkich 4 dzisiejszych walkach zwyciężała przed czasem. Kolejno pokonała Niemkę Biancę Chiarę Schmidt, Izraelkę Shaked Amihai, Turczynkę Nurdan Almali i w finale swoją koleżankę z reprezentacji 18-letnią Natalię Kropską (GKS Czarni Bytom), Wicemistrzynię Świata Kadetek i brązową medalistkę ME Kadetek z 2017 roku.

Dla Angeliki Szymańskiej to drugie tegoroczne zwycięstwo w zawodach międzynarodowych. Na początku lutego wygrała turniej seniorek w belgijskim Herstal.

W stolicy Grecji bardzo dobrze spisała się również Natalia Kropska, która w tym sezonie wywalczyła srebrny medal także w PE Juniorek w Sankt Petersburgu. Dzisiaj wygrała z Bułgarką Anną Marią Manushevą, Greczynką Marianthi Eirini Skordą i Kosowianką Laurą Fazliu.

Brązowy krążek zdobył Adam Stodolski (UKS Leśnik Kaczory). Wygrał aż 5 z 6 walk, m.in. w repesażach z Serbem Djordje Stanojeviciem, Ormianinem Meruzhanem Sargsyanem i Izraelczykiem Ido Levinem.

Natomiast 5 miejsce w sobotę zajęła Paulina Szlachta (UKS Judo Wolbrom) w wadze -48kg. W pojedynku o brąz przegrała z Rosjanką Glafirą Borisovą.

Po pierwszym dniu PEJ w Atenach Biało-Czerwoni na 3 pozycji w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Białorusini, którzy wygrali aż 3 kategorie. Dwa złote medale zdobyły judoczki z Kosowa.