PE Juniorów: życiowe sukcesy Jakuba Pankowskiego i Marii Bączek

Jakub Pankowski (-81kg) i Maria Bączek (-78kg) odnieśli życiowe sukcesy, zdobywając w Atenach srebrne medale Pucharu Europy Juniorów. Brązowe krążki wywalczyły w niedzielę Eliza Wróblewska (-70kg) i Kinga Wolszczak (+78kg).

Wczoraj w finale kategorii -63kg Angelika Szymańska wygrała z Natalią Kropską, a brąz dołożył jeszcze Adam Stodolski (-73kg). W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwoni zajęli wysokie 4 miejsce.

Dzisiaj najlepszy występy w swych karierach zanotowali Jakub Pankowski (KJ AZS Opole) i Maria Bączek (WKS Gwardia Warszawa). Zawodnik z Opola wygrał 4 walki, w tym w półfinale z Turkiem Recepem Cimenem. W finale przegrał z Czechem Pavlem Svecem. Maria Bączek w półfinale zwyciężyła na początku dogrywki z Włoszką Anną Fortunio, a w pojedynku o złoto uległa, również w dodatkowym czasie walki, Estonce Annice Karilaid.

Na najniższym stopniu podium stanęły także Eliza Wróblewska (Akademia Judo Poznań) i Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław). Była Mistrzyni Polski Seniorek Eliza Wróblewska zaczęła turniej od porażki, a potem pokonała trzy rywalki w repesażach, m.in. Turczynkę Merve Topoglu i Greczynkę Eleni Garyfallidou. W walce o brąz wygrała po 6.16 min z Białorusinką Viktoryią Novikavą. W pojedynku o brąz w wadze ciężkiej Kinga Wolszczak bardzo szybko pokonała zawodniczkę gospodarzy Aliki Alexandridi.

W niedzielę 7 miejsce w wadze zajął Fabian Kowalski. Wczoraj na 5 lokacie sklasyfikowana została Paulina Szlachta (-48kg). Łącznie Polacy zdobyli 7 medali – 1 złoty oraz po 3 srebrne i brązowe. To kolejne bardzo udany występ w PE Juniorów.

A już na początku kwietnia kolejny start dla juniorek i juniorów – Puchar Europy we włoskim Lignano.