Jacek Gemza Mistrzem Europy Weteranów na Wyspach Kanaryjskich

57-letni Jacek „Azja” Gemza zdobył złoty medal Mistrzostw Europy Weteranów w kategorii -100kg (grupa wiekowa M6). Turniej odbył się w mieście Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich. Brązowy krążek wywalczył Sławomir Kamiński (-100kg, M5).

Na wyspie Gran Canaria gliwiczanin Jacek Gemza, aktualny Mistrz Świata Weteranów, wygrał wszystkie 3 walki, a jego rywalami byli kolejno Hiszpan Jose Manuel Gutierrez Martin, Niemiec Eyeup Soylu i kolejny judoka gospodarzy Juan Antonio Prado Ballestero.

Pochodzący z Siedlec Sławomir Kamiński w hiszpańskich zawodach pokonał Holendra Roba Kroonena, w repesażach Hiszpana Jordi Mayę Iglesiasa i w walce o brąz jego rodaka Francisco Beltrana Ortina. Przegrał tylko w ćwierćfinale z Azerem Yamanem Fatiyevem.

Blisko wywalczenia brązowego medalu ME był również Krzysztof Czupryna (-66kg, M4), ale ostatecznie zajął 5 miejsce. Stoczył 5 walk, a wygrał trzy – z Niemcem Rodolpho Sossai, Ukraińcem Oleksandrem Nabraklo i Holendrem Gose Fischerem.

Siódme miejsca zajęli Łukasz Klimek (-81kg, M2), Mariusz Walendzewicz (-81kg, M2) i Tomasz Woźniak (-100kg, M3).

W klasyfikacji końcowej turnieju indywidualnego najlepsi byli Francuzi – 20 medali złotych, 22 srebrne i 46 brązowych. Razem aż 88.