Mistrzostwa Polski Młodzików: cztery złote medale dla Czarnych Bytom

Cztery złote medale zdobyli judocy GKS Czarni Bytom podczas dwudniowych Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w Jastrzębiu-Zdroju.

Na najwyższym stopniu podium stanęli w kategoriach -40kg Amelia Budzisz, -48kg Wiktoria Ślązok, -52kg Daniela Badura, -50kg Kamil Michna.

Z grona złotych medalistów, rok temu w Rybniku brązowe krążki wywalczyli Daniela Badura w wadze -48kg, Marcelina Wrocławek -57kg i Anna Bednarz. W kat. -60kg Dawid Szulik zajął 3 miejsce, a Michał Wąsikowski uplasował się na 7 lokacie.

W weekend w Jastrzębiu-Zdroju po złote medale sięgali m.in. przedstawiciele trzech stołecznych klubów -44kg Lidia Jędrzejek (UKJ "Lemur" Warszawa), -60kg Bartosz Lepianka (UKJ "Lemur" Warszawa), -42kg Marcel Derkacz (UKJ Ryś Warszawa), -73kg Michał Wąsikowski (Judo Legia Warszawa).

W klasyfikacji medalowej zwyciężył GKS Czarni Bytom 4-0-2 przed UKJ “Lemur” Warszawa 2-1-2 I UKS Conraad Gdańsk 1-3-1.