ME U-23 w Iżewsku: wielki sukces Pawła Drzymała

Debiutujący w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Paweł Drzymał (GKS Czarni Bytom) wywalczył srebrny medal w MME U-23 w rosyjskim Iżewsku. To jego kolejny sukces w kategorii -81kg, niedawno zdobył złoto podczas Pucharu Europy Seniorów w Bratysławie.

- Ola Kaleta i Iwo Baraniewski to brązowi medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów, których stać na wygrywanie w kategorii młodzieżowców w Iżewsku. Ale jeszcze większe szanse na podium ma Paweł Drzymał, być może tzw. czarny koń rosyjskiego turnieju. Świetnie powalczył w Pucharze Europy w Bratysławie, gdzie zdobył złoty krążek. To materiał na medal w MME U-23 – mówił niedawno Mirosław Błachnio, trener kadry narodowej.

Aleksandra Kaleta (-52kg) była bardzo blisko podium – zajęła 5 miejsce, zaś Iwo Baraniewski (-100kg) startuje w niedzielę. W sobotę znakomicie spisał się Paweł Drzymał, który błyskawicznie pokonywał kolejnych rywali. W zaledwie 2.48 min wygrał z Ohadem Danem (Izrael), Milanem Buncziciem (Serbia) I w półfinale ze Szwajcarem Lukasem Wittwerem.

Dopiero w finale Polak przegrał przez ippon z Rosjaninem Turpalem Tepkaevem, który wcześniej triumfował także w walce z Sebastianem Marcinkiewiczem (KS Gwardia Wrocław). Uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów zajął 7 miejsce w Iżewsku. Pokonał Serba Urosza Madzarevicia i Węgra Roberta Rajkai, a następnie przegrał w ćwierćfinale z byłym Wicemistrzem Świata Juniorów wspomnianym Turpalem Tepkaevem i w repesażu z Turkiem Muhammedem Kocem.

20-letni Paweł Drzymał (ur. 18 grudnia 1998 roku) jest aktualnym Wicemistrzem Polski Seniorów. W tamtym roku zdobył brąz Pucharu Europy Juniorów w Sarajewie.

Przed rozpoczęciem MME powiedział: - Zamierzam podejść do tych zawodów jak do każdych innych i pokazać się z jak najlepszej strony. Przyjechałem do Rosji oczywiście z nadzieją na medal i że tym samym uda mi się spełnić oczekiwania trenera klubowego oraz trenera kadry narodowej.

W sobotę startował też w wadze -73kg Kacper Kaczor (GKS Czarni Bytom), ale przegrał w 1/8 finału z Hiszpanem Alberto Ferrerem Varelą.