MPJ w Trzebnicy: sobotnie zwycięstwa faworytów

W zdecydowanej większości faworyci wygrywali w drugim dniu turnieju indywidualnego Mistrzostw Polski Juniorów w judo. Na matach w Trzebnicy (Dolny Śląsk) złote medale zdobyli m.in. Natalia Kropska -63kg, Katarzyna Sobierajska -70kg, Kinga Wolszczak +78kg i Wojciech Kordyalik +100kg.

19-letnia Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom), Wicemistrzyni Świata i brązowa medalistka Mistrzostw Europy (obydwa sukcesy w kadetkach w 2017 roku), wygrała w finale z Aleksandrą Sokołowską z klubu Safari 152 Warszawa. W tym sezonie bytomianka regularnie startuje w seniorskich zawodach European Open i dotąd zajmowała 7 pozycje w Portugalii, na Słowacji i w Arenie Ursynów w poprzedni weekend.

Złoty medal w Trzebnicy wywalczyła także 18-letnia Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa), brązowa medalistka ubiegłorocznych ME na warszawskim Torwarze. W dzisiejszym pojedynku finałowym pokonała Paulinę Zarychtę. Zawodniczka MKS Juvenia Wrocław rok temu też była 2, ale w MP Kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chęcinach.

Przed 3 laty Rozalia Martynów (UKS Olimp Nowa Sól) została Wicemistrzynią Polski Kadetek w wadze -70kg, a dziś sięgnęła po złoty krążek w kategorii -78kg. Z kolei w wadze +78kg najlepsza była Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław), która w rywalizacji “każda z każdą” pokonała 4 przeciwniczki.

Wśród juniorów tytuł zdobyty rok temu w Poznaniu obronił Jakub Pankowski (Klub Judo AZS Opole). Kolejne złoto wywalczył także startujący w wadze ciężkiej Wojciech Kordyalik (WKS Śląsk Wrocław), brązowy medalista ME Kadetów z 2018 roku.

W 2019 roku podczas OOM w Chęcinach w kat. -81kg zwyciężył Dmitirj Janczylik, przed Albinem Kociołem. Dzisiaj triumfowali w juniorach, tyle że odpowiednio w wagach -90kg i -100kg.