Zawodniczki i zawodnicy oraz ich trenerzy klubowi i reprezentacyjni przygotowują się do wznowienia sezonu. Na powrót do rywalizacji na tatami czekają też sędziowie, którzy biorą udział w szkoleniach internetowych.
- W naszym kraju cykl szkoleń sędziowskich został w zasadzie zakończony. Jeśli chodzi o Europę, to EJU prowadzi cykl szkoleń zdalnych, a materiał znajduje się na stronie internetowej Europejskiej Unii. I te szkolenia zdalne rozpowszechniamy wśród polskich sędziów. Oczywiście uczestnictwo jest dobrowolne, to nauka połączona z zabawą, bez zbędnego stresu – mówi Krystyna Macioszczyk, dyrektor sędziów Polskiego Związku Judo.
Na materiale przedstawionym przez Europejską Unię Judo, w „części 1: ippon czy waza-ari”, zaprezentowanych zostało pięć walk międzynarodowych, a dokładnie końcowych fragmentów, kiedy jedna z judoczek lub jeden z judoków wykonywał punktowaną akcję.
EJU opublikowała m.in. fragment pojedynku z ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie - w 1/8 finału wagi -70kg na Torwarze Niemka Tia Scheerat wygrała ze Szwajcarką Delią Moirą Vetterli. Ostatecznie Niemka zajęła 7 miejsce w polskim turnieju. Brązowy medal w tej kategorii zdobyła Katarzyna Sobierajska.
Na początku tego roku delegacja Polskiego Związku Judo – dyrektor sędziów Krystyna Macioszczyk i Cezary Borzęcki, wiceprezes Związku oraz trener i prezes UKJ Ryś Warszawa, uczestniczyli w specjalnym seminarium dla sędziów, szkoleniowców i przedstawicieli narodowych federacji w Doha w Katarze.