Brno Cup: sześć zwycięstw polskich seniorów

Sześć zwycięstw odnieśli polscy seniorzy i seniorki w dzisiejszym turnieju Brno Cup. Na najwyższym stopniu podium w Czechach stanęli Agata Perenc -52kg, Julia Kowalczyk -57kg, Paulina Dziopa -78kg, Beata Pacut +78kg, Bartłomiej Garbacik -66kg i Cezary Tchórzewski -81kg.

W decydujących walkach kobiet Agata Perenc wygrała ze Słowaczką Barborą Rydzą, brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Julia Kowalczyk z Anną Borowską, Paulina Dziopa z Czeszką Lucie Musilovą, Beata Pacut z inną zawodniczką gospodarzy Marketą Paulusovą. W pojedynkach o końcowe zwycięstwa wśród mężczyzn Bartłomiej Garbacik pokonał medalistą zawodów rangi Grand Prix Czecha Davida Pulkrabka, a Cezary Tchórzewski wygrał ze Słowakiem Alexem Barto.

W sobotnich zawodach, m.in. Julia Kowalczyk okazała się lepsza również od Czeszki Danieli Skalkovej i Dominiki Nowickiej, zaś Agata Perenc – od Czeszek Barbory Pevnej i Szarki Koudelkovej. Występująca tym razem w plusie Beata Pacut pokonała też Czeszkę Alice Matejckovą i Darię Tymann. Bartłomiej Garbacik wygrał 5 walk, zaś Cezary Tchórzewski 4.

Na 3 miejscach spośród polskich seniorów uplasowali się: -63kg Sonia Lniany i Zuzanna Łogożna, -70kg Agata Pałka i Wiktoria Marciniak, +78kg Wiktoria Lis oraz -60kg Jakub Kubicki, -90kg Marcin Partyka i +100kg Fabian Kowalski.

Biało-Czerwoni odnieśli sukcesy również w kadetach i kadetkach. W poszczególnych kategoriach wagowych wygrywali: Oliwia Onyśk -44kg, Aleksandra Kowalewska -70kg, Mateusz Fityka -55kg i Norbert Losiak -81kg, 2 pozycję zajęli Amelia Budzisz -44kg, Wiktoria Ślązok -48kg, Oliwer Nowok -55kg, a 3 – Daniela Badura -57kg, Krystyna Olbrich -70kg, Aleksandra Turek +70kg, Dawid Mohilnyi -60kg, Krzysztof Klimkiewicz -66kg, Łukasz Banaszczak -81kg i Łukasz Sojak -90kg.

Turniej w Brnie był kolejnym, po występie w słowackiej Bańskiej Bystrzycy, startem Polaków w czasie pandemii koronawirusa. Biało-Czerwoni przygotowują się do jesiennych Mistrzostw Europy.