OOM w Zamościu: kolejny sukces Ksawerego Ignasiaka

Po zwycięstwie w Otwartym Pucharze Europy Kadetów w Szczyrku, dzisiaj w Zamościu Ksawery Ignasiak (UKS Conrad Gdańsk) zwyciężył w wadze -60kg w Mistrzostwach Polski Kadetów - XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych Lubelskie 2020. W finale wygrał z Bartoszem Naczyńskim (UKS Dwójka Rydułtowy).

Złoty medal w Szczyrku zdobyła również Emilia Gonsior (Klub Judo AZS Opole) w kategorii +70kg. W MP Kadetów sięgnął ona po brąz, podobnie jak Zuzanna Mikołajczak (KS Judo Gwardia Koszalin). Zwyciężyła Paulina Muszyńska (SGKS Wybrzeże Gdańsk), która w decydującym pojedynku pokonała Aleksandrę Turek (UKS Judo Kraków Kraków).

Podobnie jak w 2019 roku podczas OOM w Chęcinach, w finale znalazły się kadrowiczki Martyna Glubiak (GKS Czarni Bytom) -63kg i Zuzanna Banaszek (AZS UW Warszawa) -70kg. Wówczas sięgnęły po, odpowiednio, srebro i złoto. Teraz Martyna Glubiak został mistrzynią kraju, zaś Zuzanna Banaszek wicemistrzynią. W walkach finałowych judoczka Czarnych Bytom wygrała z Anną Bednarz (UKS 15 Krosno), a zawodniczka AZS UW Warszawa przegrała z Aleksandrą Kowalewską (KS Nastula Club).

Tuż poza podium znalazła się broniąca tytułu w kategorii -57kg Maria Sywanycz (SGKS Wybrzeże Gdańsk). W sobotę triumfowała Daniela Badura (GKS Czarni Bytom).

Wśród kadetów złote krążki wywalczyli: -46kg Kacper Dudzik (UKS Akademia Judo Rzeszów), -50kg Vladyslav Leontiev (KS "Gwardia" Łódź), -55kg Jakub Małolepszy (UKS Halinów Team).

W klasyfikacji medalowej 2-dniowych indywidualnych zawodów zwyciężył GKS Czarni Bytom 2 złote, 1 srebrny, 6 brązowych przed UKS z podwarszawskiego Halinowa 2-0-0 i UKS Conrad Gdańsk 1-1-2.