MP Młodzików i Młodziczek: Budzisz, Ślązok, Ziewalicz i Michna obronili tytuły

Z udziałem 143 zawodniczek i 316 zawodników w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek. Tytuły wywalczone w poprzednim roku w Jastrzębiu-Zdroju obronili Amelia Budzisz, Wiktoria Ślązok (obie GKS Czarni Bytom), Oliwia Ziewalicz (UKS Skorpion Judo Krosno) i Kamil Michna (GKS Czarni Bytom).

W tych samych kategoriach znów wygrywały Wiktoria Ślązok -48kg i Oliwia Ziewalicz +70kg, zaś wagi zmienili Amelia Budzisz -40kg na -44kg i Kamil Michna -50kg na -55kg.

W walkach finałowych Amelia Budzisz wygrała z Marią Jakóbczak (Kuma Judo Warszawa), Wiktoria Ślązok ze swoją koleżanką klubową Kingą Chmielewską, Oliwia Ziewalicz z Oliwią Hupert (UKS Orkan Sochaczew) i Kamil Michna z Franciszkiem Koźlikiem (AZS AWF Katowice).

W kategorii -63kg po złoto sięgnęła Emilia Wołkowicz (Klub Środowiskowy AZS Gliwice), córka wielokrotnego reprezentanta Polski Bronisława Wołkowicza, Olimpijczyka z Atlanty i brązowego medalisty Mistrzostw Europy. W decydującym poznańskich zawodów pokonała Wiktorię Witkowską (UKJ Lemur Warszawa).

W ubiegłym roku w Jastrzębiu-Zdroju w wadze -66kg najlepszy był Dawid Szulik (KS Polonia Rybnik), a w stolicy Wielkopolski jego młodszy brat Szymon Szulik (KS Polonia Rybnik) wygrał rywalizację w kat. -60kg.

W tej wadze walczyło aż 70 judoków, a w finale Szymon Szulik zwyciężył Aleksandra Jagielskiego (UKJ Ryś Warszawa).

W kat. wagowej -57kg triumfowała Julia Bulanda (GKS Czarni Bytom), a 7 pozycję zajęła Kaja Sobierajska (UKS Pohl Judo Przemęt), kuzynka Katarzyny Sobierajskiej, wychowanki tego klubu, która rok temu została brązową medalistką Mistrzostw Europy Kadetek, a niedawno wywalczyła złoto ME Juniorek, a później startowała w ME Seniorów.

W wadze -90kg na najwyższym stopniu podium stanął Damian Kubiak (Power Duck Akademia Judo Poznań). Rok temu ten judoka był 2.

Organizatorami Mistrzostw Polski w najmłodszej grupie wiekowej byli: Polski Związek Judo, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznań i Okręgowy Związek Judo w Poznaniu.