Beata Pacut 7 w światowym rankingu, w czołówce też Agata Ozdoba-Błach i Julia Kowalczyk

Mistrzyni Europy z Lizbony Beata Pacut (-78kg) przesunęła się z 16 na 7 miejsce w rankingu światowym.

Po zajęciu 7 lokat w Igrzyskach Olimpijskich Agata Ozdoba-Błach (-63kg) i Julia Kowalczyk (-57kg) również odnotowały awanse na liście światowej. Obecnie zajmują 10 i 12 pozycję w swoich kategoriach wagowych.

Największy awans odnotowała Beata Pacut, która w kwietniu sięgnęła po złoto ME w stolicy Portugalii. Pierwsze miejsce zajmuje Francuzka Madeleine Malonga, srebrna medalistka IO 2021.

Agata Ozdoba-Błach przesunęła się z 18 na 10 miejsce, zaś Julia Kowalczyk z 14 na 12 lokatę.

W wadze -63kg liderką jest Mistrzyni Igrzysk w Tokio Francuzka Clarisse Agbegnenou, a w kategorii -57kg wciąż prowadzi Mistrzyni Świata Kanadyjka Jessica Klimkait, z którą Julia Kowalczyk przegrała w ćwierćfinale w Japonii. Kanadyjka zdobyła brązowy medal, a turniej olimpijski wygrała Kosowianka Nora Gjakova, wiceliderka rankingu IJF.

25 miejsce w wadze -57kg zajmuje Anna Kuczera. Również 25 w kat. -90kg jest jej mąż Piotr Kuczera. Na 32 lokacie plasuje się Maciej Sarnacki w +100kg.