Za 3 tygodnie 65 MP Seniorów w Opolu

Już tylko 3 tygodnie pozostały do Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek. 65 edycja turnieju odbędzie się w dniach 1 - 3 października w hali Stegu Arena w Opolu.

Krajowa mistrzostwa wracają na Opolszczyznę po 4-letniej przerwie. Jesienią 2017 roku złote medale zdobyli m.in.: przed swoją publicznością 2-krotny Wicemistrz Europy Tomasz Kowalski (-73kg) oraz Arleta Podolak (-57kg), Eliza Wróblewska (-70kg), Paula Kułaga (-78kg), Damian Szwarnowiecki (-81kg), Piotr Kuczera (-90kg).

Eliza Wróblewska sięgnęła po złoto mając zaledwie 18 lat, a z kolei jej rówieśniczka Angelika Szymańska (-63kg) zajęła 2 miejsce. Zwyciężyła Sonia Lniany. W finale kat. -78kg Paula Kułaga wygrała z Beatą Pacut, aktualną Mistrzynią Europy Seniorek.

Wcześniej MP Seniorów w judo w Opolu rozegrane zostały w 2011 roku, a wówczas na najwyższym stopniu podium stanęli m.in. Marek Kręcielewski (-60kg), Paweł Zagrodnik (-66kg), Łukasz Błach (-81kg), Robert Krawczyk (-90kg), Jakub Wójcik (-100kg), Agata Ozdoba (dziś Ozdoba-Błach, -63kg), Daria Pogorzelec (-78kg).

Najbliższe Mistrzostwa Polski w stolicy Opolszczyzny odbędą się w hali widowisko-sportowej Stegu Arena. W piątek, 1 października rozgrywane będą walki w wagach od -48kg do -63kg kobiet i od -60kg do -73kg mężczyzn.

W sobotę, 2 października rywalizacja w najwyższych kategoriach judoczek (-70kg do +78kg) i judoków (-81kg do +100kg). Na niedzielę zaplanowane są zawody drużyn mieszanych - kobiety -57kg, -70kg, +70kg i mężczyźni -73kg, -90kg, +90kg.

Zgłoszenia do MP są przyjmowane do 25 września.

Organizatorami 65 mistrzostw kraju w judo są: Polski Związek Judo, Okręgowy Związek Judo w Opolu, Województwo Opolskie i Miasto Opole.