MŚ Wojskowych: Anna Kuczera brązową medalistką

W Paryżu rozpoczęły się 40 Mistrzostwa Świata Wojskowych w judo. W sobotę, 31 października brązowy medal zdobyła szer. Anna Kuczera w kategorii wagowej -57kg.

Bardzo blisko podium byli też inni reprezentanci Polski. Na 5 miejscach uplasowali się dzisiaj: szer. Karolina Pieńkowska -52kg, st. szer. Arleta Podolak -57kg oraz startujący w wadze -73kg szer. Damian Szwarnowiecki i szer. Wiktor Mrowczyński.

W niedzielę na tatami we francuskiej stolicy rywalizować będą Eliza Wróblewska -70kg, aktualna Mistrzyni Europy Beata Pacut -78kg, Damian Stępień -81kg oraz Piotr Kuczera -100kg.

Rywalizacja zespołowa podczas MŚ Wojskowych zaplanowana jest na wtorek, 2 listopada.

Zawody są silnie obsadzone, np. w reprezentacji gospodarzy zgłoszone są m.in. -70kg Margaux Pinot i -78kg Audrey Tcheumeo.

Trenerami Biało-Czerwonych są Łukasz Błach i koordynator judo w reprezentacji Wojska Polskiego porucznik Piotr Krajewski.

Przed 2 laty w chińskim Wuhan odbyły się Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe. Brązowe medale w turnieju indywidualnym wywalczyło czworo naszych reprezentantów - Piotr Kuczera (-90kg), Arleta Podolak (-57kg), Eliza Wróblewska (-70kg), Beata Pacut (-78kg).
W Military World Games - Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe Wuhan 2019 brązowy medal wywalczyła również drużyna kobiet.