MME U23: Angelika Szymańska czeka na rywalkę w 1/8 finału

Ubiegłoroczna srebrna medalistka Angelika Szymańska (-63kg) została rozstawiona z numerem 2 i ma wolny los w pierwszej rundzie Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U23 w Budapeszcie (5 - 7 listopada). W 1/8 finału spotka się z Hiszpanką Vladą Kopnyanevą lub Chorwatką Katariną Kristo. Dzisiaj odbyło się losowanie MME.

Po bardzo dobrym występie w Mistrzostwach Świata Wojskowych (srebro indywidualnie i drużynowo) Eliza Wróblewska przeniosła się na Węgry. W 1/16 finału kategorii -70kg zmierzy się z Rosjanką Darią Khramoikiną. W przypadku zwycięstwa kolejną przeciwniczką Polki będzie Serbka Jovana Bunczić.

Łącznie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U23 startować będzie sześcioro Biało-Czerwonych. Między innymi w 1/8 finału Paulina Szlachta (-48kg) powalczy z Azerką Ramilą Aliyevą, a w 1/16 finału Aleksandra Janeczko (-52kg) z Hiszpanką Mariną Castello Diez.

W turnieju mężczyzn rywalizować będą Adam Stodolski (-73kg) i Sebastian Ołdak (-90kg). W 1/16 finału Adam Stodolski wylosował Fina Roope Korhonena, zaś Sebastian Ołdak trafił na Białorusina Aliaksandra Sidoryka.

Sztab trenerski naszej reprezentacji tworzą Paweł Zagrodnik, Aneta Szczepańska, Marek Kręcielewski, Jacek Kowalski.

Do tej pory reprezentanci Polski zdobyli 41 medali w 18 edycjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy U23. Ostatnie złoto wywalczyła w 2018 roku Julia Kowalczyk (-57kg), również na Węgrzech.