Puchar Europy Kadetów w Bielsku-Białej: 10 medali Polaków w sezonie 2022

W dniach 21-22 maja polscy i zagraniczni kadeci walczyć będą w Pucharze Europy w Bielsku-Białej. W tym sezonie Biało-Czerwoni zdobyli już 10 medali i łącznie wywalczyli 17 miejsc punktowanych w zawodach tej rangi. Głównym szkoleniowcem kadry narodowej jest Tomasz Jopek.

W hiszpańskiej Fuengiroli złotymi medalistami PE Kadetów zostali Maria Jesionek (-52kg) i Damian Kubiak (-90kg), a po brąz sięgnęło czworo naszych judoków - Kinga Chmielewska (-57kg), Kamil Michna (-60kg), Kamil Kustrzycki (-66kg) i Mateusz Grendys (-73kg).

W Zagrzebie po raz drugi do finału awansowała Maria Jesionek (-52kg), tym razem zajmując 2 pozycję. Brązowe medale zdobyli Fabrycjusz Tarkowski (-81kg) i Wiktoria Ślązok (-48kg), 5 lokaty zajęli Paweł Stecki (-66kg), Karolina Siennicka (-52kg), Magda Glubiak (-63kg), zaś na 7 sklasyfikowana została Martyna Gałek (-52kg).

W czeskich Teplicach na 3 stopniu podium stanął Szymon Szulik (-66kg), natomiast Kamil Michna (-60kg) i Mateusz Grendys (-73kg) uplasowali się na 5 miejscach, a z kolei Fabrycjusz Tarkowski (-81kg) był 7.

Za niewiele ponad 2 tygodnie najlepsi nasi zawodnicy i zawodniczki startować będą w PE w Bielsku-Białej. To będzie kolejny etap i przygotowań oraz możliwości zdobycia kwalifikacji do najważniejszych tegorocznych imprez międzynarodowych.

Pod koniec kwietnia kadeci rywalizowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski w Białymstoku, gdzie po złoto sięgnęli m.in. Wiktoria Ślązok -48kg, Kinga Chmielewska -57kg, Zuzanna Banaszewska +70kg, Tymoteusz Lic -50kg, Hubert Biedrzycki -60kg, Kamil Kustrzycki -66kg i Michał Walenciak -90kg.

W czerwcu odbędą się Mistrzostwa Europy w chorwackim Poreczu, w lipcu Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF) w słowackiej Bańskiej Bystrzycy i w sierpniu Mistrzostwa Świata w Sarajewie w Bośni i Hercegowinie.