Ogromny skok Piotra Kuczery w światowym rankingu

Walczący od niedawna w kategorii -100kg Piotr Kuczera, po zdobyciu srebrnego medalu Mistrzostw Europy w Sofii awansował aż o 31 pozycji - z 67 na 36 miejsce w światowym rankingu.

Liderem pozostał Portugalczyk Jorge Fonseca, aktualny Mistrz Świata wagi -100kg, z którym reprezentant Polski wygrał podczas turnieju w stolicy Bułgarii. Piotr Kuczera w ME pokonał także m.in. innego Mistrza Świata, ale z kat. -90kg Hiszpana Nikoloza Sherazadishvilego (w niższej wadze jest 6. na liście IJF).

Szwajcar Daniel Eich, który przegrał z Polakiem w półfinale Mistrzostw Europy, awansował w rankingu z 29 na 21 pozycję. Natomiast nowy Mistrz Starego Kontynentu Holender Michael Korrel jest 4 (poprzednio 10).

Z innych polskich judoków, w wadze -78kg na 7 lokacie plasuje się Beata Pacut, Mistrzyni Europy z ubiegłego roku.

Kinga Wolszczak, która w debiucie w ME Seniorek, zajęła 5 miejsce, na liście światowej przesunęła się z 64 na 51 lokatę.

Z uczestniczek zawodów w Bułgarii, w czołówce są m.in. -57 kg Julia Kowalczyk – 11, -52kg Aleksandra Kaleta – 17, -63kg Angelika Szymańska – 21, -70kg Katarzyna Sobierajska – 25.