PE Seniorów w Sarajewie: świetny występ Polaków, 6 medali w niedzielę

6 medali – 4 srebrne i 2 brązowe – zdobyli polscy judocy w niedzielę w 2. dniu Pucharu Europy Seniorów w Sarajewie. Niemal całe podium Biało-Czerwoni zajęli w kategorii do 100 kg. Łącznie w zawodach w stolicy Bośni i Hercegowinie nasi zawodnicy i zawodniczki wywalczyli 8 krążków.

W niedzielę na 2 miejscach uplasowali się: Paulina Dziopa (-78kg), Wiktoria Lis (+78kg), Oleksii Lysenko (-100kg) i Wojciech Kordyalik (+100kg). Na 3 pozycjach sklasyfikowani zostali startujący w wadze -100kg Michał Jędrzejewski i Nikodem Kubiak.

Paulina Dziopa (-78kg) w finale przegrała ze Słowenką Metką Lobnik. Wcześniej Polka wygrała z Mariją Sukić z Bośni i Hercegowiny, Serbką Milicą Cvijić i w półfinale z Chorwatką Leą Gobec.

W najwyższej kategorii Wiktoria Lis (+78kg) w finale przegrała natomiast z judoczką gospodarzy Larisą Cerić, brązową medalistką MŚ z 2018 roku i 3-krotną Wicemistrzynią Europy. Polka pokonała dzisiaj Węgierkę Hannę Perlaki i Chorwatkę Katarinę Luciję Vuković

Świetnie walczyli Polacy w wadze -100kg. Oleksii Lysenko doszedł do finału i rywalizował z Węgrem Zsomborem Vegiem, który w pierwszej walce pokonał Michała Jędrzejewskiego. W drodze po srebro Lysenko triumfował w pojedynkach z Izraelem Stanislavem Banchukiem i Węgrem Martonem Veresem. W walkach o brąz Michał Jędrzejewski pokonał Martona Veresa, zaś Nikodem Kubiak wygrał z Włochem Davide Pozzim.

Czwartym polskim finalista w niedzielę był Wojciech Kordyalik (+100kg). Przegrał pojedynek o złoto gdzie rywalizował z Francuzem Hamzą Ouchanim. Polski judoka pokonał dzisiaj Węgra Donata Vargę, Chorwata Lukę Violicia, Słoweńca Tima Kelca

W wadze -81kg 7 miejsce zajął Bartosz Borzęcki.

Wczoraj brązowe medale wywalczyły Paulina Szlachta (-48kg) i Klaudia Cieślik (-52kg).