Mistrzostwa Świata Kadetów: Julia Bulanda piątą judoczką globu

Po zdobyciu brązowego medalu w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy, Julia Bulanda zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach Świata Kadetów w wadze -57kg w Sarajewie. Powtórzyła osiągnięcie Karoliny Siennickiej (-52kg).

W czwartek Karolina Siennicka wygrała 3 walki, w tym m.in. z aktualną Mistrzynią Europy Węgierką Laurą Igaz, a poniosła 2 porażki. W piątek bardzo solidny występ zanotowała także Julia Bulanda.

Po zwycięstwach ze Słowenką Niką Tomc w 1/16 finału i Niemką Sarą Joy-Bauer w 1/8 finału, Julia Bulanda przegrała w ćwierćfinale z Linthoi Chanambam z Indii, późniejszą złotą medalistką.

W repesażu Polka triumfowała w rywalizacji z Munkhtuyą Ganbat z Mongolii, a o brąz doznała porażki z Włoszką Savitą Russo.

Jutro w stolicy Bośni i Hercegowiny będzie startował ostatni z reprezentantów Polski Damian Kubiak w kategorii -90kg. W 1/16 finału spotka się z Enkhbayarem Altanshagai z Mongolii.

Sierpień stoi pod znakiem zawodów rangi Mistrzostw Świata. W turnieju juniorów w Ekwadorze brązowy medal wywalczył Marcin Kowalski (-73kg), a na 5 pozycji uplasowała się Katarzyna Sobierajska (-70kg).