Puchar Europy w Celje-Podcertek: seniorski medal Kowalewskiej, na podium też Wróblewska

Bardzo dobrze zaprezentowały się polskie judoczki rywalizujące w wadze -70kg w Pucharze Europy w Celje-Podcertek. Swój pierwszy seniorski medal, srebrny zdobyła Aleksandra Kowalewska, a po brąz sięgnęła Eliza Wróblewska, aktualna Mistrzyni Polski i brązowa medalistka ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Aleksandra Kowalewska w finale przegrała z Niemką Friederike Stolze. Wcześniej uczestniczka lipcowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) wygrała z Włoszką Ludovicą Franzosi, Dunką Emilie Sook i w półfinale z Węgierką Jennifer Czerlau.

Węgierska zawodnicza z kolei w ćwierćfinale pokonała Elizę Wróblewską. Polka triumfowała dziś w 4 pojedynkach, ze Słowenką Enją Mijovski oraz w repasażach z Chorwatką Andelą Violić, a także Włoszkami Ludovicą Franzosi i Cecilią Betemps.

Na 7 lokacie uplasował się Grzegorz Teresiński (+100kg).

W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła wysokie 5 miejsce z dorobkiem 4 medali 1-2-1.

Wczoraj Anna Dąbrowska wywalczyła złoty medal w wadze -57kg, a Paulina Szlachta srebrny w kategorii -48kg. Oliwia Wątorek (-57kg) była 5, natomiast 7 – Natalia Stokłosa (-48kg) i Krzysztof Klimkiewicz (-66kg).