Mistrzostwa Świata: równa walka Katarzyny Sobierajskiej z Wicemistrzynią Olimpijską

Katarzyna Sobierajska (-70kg) po równej walce przegrała w dogrywce z Wicemistrzynią Olimpijską Michaelą Polleres i niestety nie awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Świata. Turniej rozgrywany jest w Taszkencie.

20-letnia Katarzyna Sobierajska miała trudne losowanie, bowiem w pierwszym pojedynku trafiła na Ai Tsunodę Roustant. Z Hiszpanką z japońskimi korzeniami przegrała m.in. rok temu podczas MŚ Juniorek we Włoszech. Polka zdobył wtedy brąz, a jej rywalka sięgnęła po Mistrzostwo Świata. Niedawno zresztą po raz drugi wywalczyła złoto MŚJ.

Reprezentantka Polski zrewanżowała się Tsunodzie Roustant w najlepszym momencie, czyli dzisiaj na seniorskich MŚ. Nasza judoczka wykonała akcję ocenioną na waza-ari i zakwalifikowała się do 1/16 finału. Na tym etapie jej przeciwniczką była Austriaczką Michaelą Polleres, która w tamtym roku została brązową medalistką MŚ w Budapeszcie i następnie srebrną medalistką Igrzysk w Tokio.

Katarzyna Sobierajska, która odniosła mnóstwo sukcesów w kategoriach młodzieżowych, rywalizowała jak równa z równą z judoczką z Austrii. Niestety w golden score, po prawie 2 minutach dodatkowych walki, musiała uznać wyższość Polleres.

Wcześniej w MŚ w Uzbekistanie 5 miejsce zajęła Angelika Szymańska -63kg, a na 7 lokacie sklasyfikowana została Aleksandra Kaleta -52kg. We wtorek wystąpi ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Beata Pacut-Kłoczko -78kg, a w środę Kinga Wolszczak +78kg.

Mistrzostwa Świata zaliczane są do kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.