Nihou Dutch Open Shenshu 2022: 26 medali polskich judoków

Judocy na co dzień trenujący w klubach UKS Ada Judo Fun Gdańsk i IKS Atak Elbląg z powodzeniem rywalizowali w turnieju międzynarodowym Nihou Dutch Open Shenshu 2022 w Venray (Holandia). Polacy zdobyli 26 medali. Startowało ponad 200 zawodniczek i zawodników z 13 krajów.

Z IKS Atak medale zdobyli: złote - Michał Bryl, Mirosław Kostka, Anna Rybnicka, Mateusz Bielecki, srebrne - Weronika Fercho, Adam Wiśniewski, Michał Weroński, brązowe - Marcin Liszcz, Konrad Szumski. Łącznie podopieczni trenerów Pauliny Dąbrowskiej i Michała Dąbrowskiego zdobyli 9 medali.

- Zawodnicy startowali w różnych grupach sprawnościowych w zależności od umiejętności i stopnia niepełnosprawności – mówi Joanna Cesarska, sekretarz IKS Atak Elbląg.

Natomiast z UKS Ada Judo Fun (trenerzy Adriana Dadci-Smoliniec, Paweł Smoliniec) startowało 16 judoków, a medali wywalczyli 17. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Dembiński.

Po złoto sięgnęli także: Jan Truchan, Tomasz Dyas, Amelia Smoliniec, Radosław Siejka, Karol Gerlach, Maciej Smoliniec, Krzysztof Bieniecki, po srebro Kamil Kubiak i Wojtek Repliński, zaś po brąz Tymoteusz Kełpiński, Łucja Jeremiejczyk, Patryk Wasilkowski, Adam Zimny, Bartek Siudyła, Michał Brózio.

W 2022 roku polscy judocy startowali m.in. w Otwartych Mistrzostwach Polski z niepełnosprawnością intelektualną w Elblągu i Mistrzostwach Świata Osób z Zespołem Downa na Maderze.