Grand Prix Tadżykistanu: Podolak i Kowalczyk na miejscach 9-16

Reprezentantki Polski Arleta Podolak i Julia Kowalczyk (obydwie kategoria -57kg) zajęły w piątek miejsca 9-16 w turnieju Grand Prix Tadżykistanu w Duszanbe.

Arleta Podolak wygrała w dogrywce z judoczką z Mongolii Oyunchimeg Oyungerel w 1/16 finału, zaś walkę o ćwierćfinał przegrała z Chinką Cai Qi.

Julia Kowalczyk miała wolny los w 1 rundzie ze względu na wysokie rozstawienie, a z kolei w 1/8 finału uległa po blisko 6-minutowym pojedynku Włoszce Thauany David Capanni Dias.

Jutro w wadze -73kg, w 1/16 finału Adam Stodolski spotka się z zawodnikiem z Tadżyistanu Mahamadsharifem Najmudinovem, a Ksawery Morka z Meksykaninem Gilberto Cardoso, a w kategorii -81kg Paweł Drzymał z Muhammadjonem Abdujalilovem (Tadżykistan).

Natomiast w 1/8 finału kat. -70kg Katarzyna Sobierajska zmierzy się z Marokanką Assmą Niang i Eliza Wróblewska z Francuzką Margaux Pinot.

W niedzielę o ćwierćfinał walczyć będą Kacper Szczurowski (+100kg) i Kinga Wolszczak (+78kg), odpowiednio z Rumunem Mirceą Croitoru oraz Izraelką Shoshaną Kahlon.