Puchar Europy Juniorów: Kowalewska i Turek na najwyższym stopniu podium

Aleksandra Kowalewska (-70kg) i Aleksandra Turek (-78kg) kolekcjonują medale w tegorocznym cyklu Pucharu Europy Juniorów. Dzisiaj zwyciężyły w Slovenj Gradac w Słowenii.

Dla obydwu polskich judoczek to już drugie złoty medale w 2023 roku, a łącznie Ola Turek ma 4 medale, zaś Ola Kowalewska 3. W sobotę brąz wywalczył Krzysztof Klimkiewicz w kategorii -66kg, piąta była Emilia Wołkowicz -63kg, a siódma Oliwia Romanik -78kg.

Aleksandra Kowalewska wygrała cztery walki i wszystkie przed czasem. Kolejno pokonała: Włoszkę Claudię Sperotti, Słowenkę Ursulę Mazovec, Ukrainkę Marię Rytską i w finale Niemkę Tanję Gruenewald.

Z kolei Aleksandra Turek triumfowała – również za każdym razem dużo przed upływem regulaminowego czasu - w walkach z zawodniczkami gospodarzy Tarą Janjić i Emą Kolmanko oraz w finale z Finką Emmą Krapu.

Krzysztof Klimkiewicz stoczył 6 walk, a na swoją korzyść rozstrzygnął 5 z nich. Jego rywalami byli judocy z Ukrainy, Bułgarii, Kosowa, Sebii, Czech i Słowacji.

Tuż za podium uplasowała się Emilia Wołkowicz, mimo że po trzech zwycięstwach z rzędu była już w półfinale. Później przegrała dwie walki, w tym o brąz ze Słowaczką Lenką Tomankovą.

W niedzielę w Slovenj Gradec startować będzie m.in. Grzegorz Teresiński (+100kg). W kolejne weekendy juniorski Pucharu Europy są zaplanowane w Paks, Grazu i Berlinie.