Grand Prix Chorwacji: Piotr Kuczera blisko trzeciego brązu w Zagrzebiu

Do tej pory Piotr Kuczera zdobył 4 brązowe medale w zawodach cyklu Grand Prix, w tym 2 w Zagrzebiu. Dzisiaj w chorwackiej stolicy też walczył o brąz, ale przegrał z Brazylijczykiem Leonardo Goncalvesem.

Reprezentant Polski, ubiegłoroczny Wicemistrz Europy, na najniższym stopniu podium stanął w GP Chorwacji w 2016 i 2022 roku. W niedzielę zajął 5 miejsce w kategorii -100kg, powtarzając wczorajsze osiągnięcie Elizy Wróblewskiej (-70kg).

Piotr Kuczera wygrał z Chilijczykiem Thomasem Briceno i w dogrywce z Brazylijczykiem Rafaelem Buzacarinim, zaś w ćwierćfinale przegrał z Portugalczykiem Jorge Fonsecą.

Następnie w repasażu pokonał Francuza Cedrica Olivara, zaś nie powiodło mu się w ostatnim pojedynku turnieju.

Dwa miesiące temu również 5 był Piotr Kuczera w Grand Slam w Ułan Bator (Mongolia).

Tegoroczne Indywidualne ME Seniorów odbędą się na początku listopada we francuskim Montpellier.