Puchar Europy Kadetów: Mateusz Waćko i Zuzanna Banaszewska ze złotymi krążkami

Mateusz Waćko -90kg oraz Zuzanna Banaszewska +70kg zdobyli złote medale i tym samym powtórzyli wczorajszych sukces Jakuba Kurowskiego -60kg w Pucharze Europy Kadetów w Berlinie.

Biało-Czerwoni wywalczyli w sumie 12 krążków i zajęli 2 miejsce drużynowo za Niemcami – 16, w tym 5 złotych.

W niedzielę, poza Mateuszem Waćko i Zuzanną Banaszewską, po brązowe medale sięgnęło aż pięcioro polskich judoków: Magdalena Wałęga -57kg, Amelia Ptasińska -63kg, Magdalena Schenk -63kg, Nicole Widłak +70kg i Adam Grześkowiak -90kg.

Mateusz Waćko pokonał wszystkich 4 rywali przed czasem, m.in. w półfinale Niemca Nikolaosa Kalmoukidisa i finale z Kosowianinem Blinem Kuką.

Zuzanna Banaszewska wygrała 2 pojedynki (również przez ippon) – z Niemką Eliną Pruesse i Akmarzhan Turdazhievą z Kirgistanu.

Aż po 5 zwycięstw odnieśli dzisiaj (i przegrali po jednej walce) w Berlinie: Magdalena Wałęga, Amelia Ptasińska, Magdalena Schenk Adam Grześkowiak. Nicole Widłak miała z kolei bilans walk 2-1.

W pojedynkach o brąz Magdalena Wałęga wygrała po 7 minutach z Holenderką Yael Schipper, a po 4-minutowej rywalizacji Amelia Ptasińska z inną Holenderką Kim Van Der Maas i Magdalena Schenk z Niemką Sophią Matsiridi. Natomiast przed czasem Adam Grześkowiak triumfował w walce z Nikolaosem Kalmoukidisem i Nicole Widłak z Włoszką Marią Della Valle.