Mistrzostwa Europy U-23: Polska drużyna mieszana na 9 miejscu

Reprezentanci Polski minimalnie ulegli Austrii 3:4 w spotkaniu 1/8 finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych w Poczdamie. Biało-Czerwoni zajęli 9 miejsce w niemieckim turnieju.

W niedzielnym meczu, w kategorii -73kg Olaf Loska wygrał z Samuelem Gassnerem, a triumfowały także: w wagach -70kg Aleksandra Kowalewska z Lisą Tretnjak i w +70kg Kinga Wolszczak z Pia-Jaqueline Kraft.

Porażki ponieśli: -57kg Karolina Siennicka z Lisą Grabner, -90kg Fabrycjusz Tarkowski z Berndem Faschingiem, +90kg Grzegorz Teresiński z Movlim Borchashvilim

W pojedynku będącym dogrywką, o awans do ćwierćfinału MME 2023 Aleksandra Kowalewska niestety przegrała w rewanżu z Lisą Tretnjak.

Wcześniej w zawodach indywidualnych Kinga Wolszczak zdobyła brązowy medal w kategorii +78kg, a 5 miejsce zajęła Aleksandra Kowalewska -70kg.

Za 2 tygodnie, tj. 2-3 grudnia, polscy judocy i judoczki wystartują w prestiżowym Grand Slamie w Tokio.