Puchar Europy Juniorów: złoto Danieli Badury i 6 medali Polaków w Sarajewie

Daniela Badura (-63kg) zdobyła złoty medal, a Polacy łącznie wywalczyli 6 medali w Pucharze Europy Juniorów w Sarajewie. Biało-Czerwoni zajęli 5 miejsce w klasyfikacji medalowej (udział 21 krajów, 295 zawodniczek i zawodników).

Wszystkie 4 walki wygrała przed czasem Daniela Badura, w tym w finale z Niemką Sarą-Joy Bauer.

Srebrnym medalistą został Kamil Michna w kategorii -66kg (bilans 4-1). W finale triumfował w rywalizacji z Turkiem Hilim Mucikiem. Polak stoczył bardzo długie walki ćwierćfinałową i półfinałową; łącznie trwały 15 minut.

Na trzecim stopniu podium w Bośni i Hercegowinie stanęli: Fabrycjusz Tarkowski w wadze -81kg, Michał Wąsikowski -90kg, Damian Kubiak -100kg i Kinga Chmielewska -57kg.

Z tej grupy naszych judoków najwięcej, 4 zwycięstwa odniósł Fabrycjusz Tarkowski. O brąz błyskawicznie pokonał Bułgara Hristo Valkova.

Na 5 miejscach w PEJ w Sarajewie sklasyfikowani zostały Julia Bulanda -57kg i Emilia Wołkowicz -63kg. Siódmy był Mikołaj Kaczorek -81kg, a także startująca w polskich barwach Yana Voloshyniuk -57kg.

Za tydzień grupa Biało-Czerwonych wystąpi w Pucharze Europy U-21 w Podgoricy. Zawody tej rangi w naszym kraju odbędą się 13-14 kwietnia w Poznaniu.