Puchar Europy Kadetów: trzy medale w drugim dniu zawodów na Słowacji

Nicole Widłak zdobyła srebrny medal w kategorii +70kg w turnieju Pucharu Europy Kadetów w słowackim Samorinie.

Reprezentantka Polski stoczyła 3 walki, a wygrała 2. Na tatami spędziła aż 17.29 min. Najdłuższy, ćwierćfinałowy pojedynek z Czeszką Anną Krouzkovą trwał ponad 8 minut.

Brązowe medale wywalczyły w niedzielę Hanna Zaitseva -63kg i Julia Troka +70kg. W pojedynkach o podium pokonały Serbkę Nevenę Pavlović i Annę Krouzkovą.

Na 5 lokatach uplasowali się: Emilia Bielawska -57kg, Amelia Ptasińska -63kg, Martyna Skorupińska -70kg, Derek Marczak -81kg, Anton Khachatryan +90kg, zaś 7 był Jakub Muszyński -73kg.

Natomiast w sobotę Sandra Walendzik -40kg zdobyła złoty medal, Natasza Potok -44kg srebrny, a z kolei Barbara Twarowska -48kg, Jan Kolondra -55kg I Jakub Kurowski -60kg brązowe w Samorinie.

Puchar Europy Kadetów w naszym kraju odbędzie się 18-19 maja w Bielsku-Białej. Kilka tygodni później w Sofii rozgrywane będą Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej – indywidualne i drużyn mieszanych. Gospodarzem Mistrzostw Świata Kadetów pod koniec sierpnia będzie Peru.