European Cup Hopes U15: Biało-Czerwoni z 27 medalami

To była świetna promocja judo wśród najmłodszych zawodników. Przez 2 dni w Bielsku-Białej odbywał się Puchar Europy U15 (European Cup Hopes). Poza rywalizacją sportową, judocy z roczników 2010 i 2011 uczyli się na treningach prowadzonych przez medalistki Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

W niedzielę Polki i Polacy wywalczyli 16 medali, a łącznie aż 27. Na najwyższym stopniu podium stanęło czworo naszych reprezentantów, a ponadto zdobyli 11 srebrnych i 12 brązowych krążków.

Turniej Nadziei Olimpijskich (European Judo Hopes Cup & Technical Session Kodokan Experts) w hali BBOSiR wygrali: Jagoda Ciupek w kategorii -57kg, Nadia Dziadko -63kg, Marta Poznańska +70kg i Szymon Wilkosz -60kg

W drugim dniu srebro zdobyli: Lena Krawczyk w wadze -57kg, Wiktoria Wycech -70kg, Zofia Sadowska +70kg, Szymon Kamiński -60kg, Michał Pala -73kg, Marcel Kierstein +73kg.

Po brązowe medale sięgnęli: Agata Rybicka -57kg, Nina Oleszek -63kg, Maja Morawska -63kg oraz Błażej Stasiewicz -55kg, Nikodem Cechosz -60kg, Aleksander Jusiński +73kg.

Drużynowo triumfowała Ukraina 16 medali (6-3-7) przed Polską 27 (4-11-12) i Litwą 5 (2-0-3).

Na miejscach punktowanych było łącznie 50 naszych zawodniczek i zawodników; trzynaścioro zajęło 5 miejsce, a dziesięcioro – 7.

Oprócz walk, 13- i 14-latkowie ćwiczyli z takimi gwiazdami judo jak Japonka Misato Nakamura i Francuzka Automne Pavia.