Zuzanna Banaszewska Mistrzynią Europy! Polscy kadeci najlepsi w Sofii!

Zuzanna Banaszewska stanęła na wysokości zadania i wywalczyła Mistrzostwo Europy Kadetów w kategorii +70kg. Biało-Czerwoni zakończyli turniej indywidualny w Sofii na 1 miejscu z dorobkiem 4 finałów – zdobyli po 2 złote i srebrne medale.

Gratulujemy młodym judokom, a także wszystkim ich trenerom! To był niesamowity występ Polek i Polaków, a przed nimi jeszcze zawody drużyn mieszanych. Kadrę narodową prowadzi selekcjoner Tomasz Jopek, na co dzień współpracujący z liczną grupą szkoleniowców klubowych.

W sobotę Zuzanna Banaszewska wszystkie 4 walki wygrała przed czasem.

Nasza zawodniczka pokonała w eliminacjach Turczynkę Semę Mete, ćwierćfinale Estonkę Gayane Pogosyan, półfinale Annę Petruninę (AIN) i finale Francuzkę Leonie Minkadę-Caquineau.

Rok temu Polacy dość pechowo startowali w ME, niewiele zabrakło do podium, natomiast w Mistrzostwach Świata świetnie spisała się m.in. Zuzanna Banaszewska, sięgając po brąz.

Dzisiaj nieźle walczył też Derek Marczak, zajmując 7 miejsce w wadze -81kg.

W bułgarskiej stolicy Mistrzyniami Europy została Amelia Ptasińska -63kg i Zuzanna Banaszewska, a Wicemistrzami Europy Barbara Twarowska -48kg i Jakub Kurowski -60kg.