Tarkowski, Broniec i Cieślik na podium PŚ w Tallinnie

W pierwszy lipcowy weekend, troje polskich judoków zdobyło medale w Pucharze Świata (European Open) w Tallinnie. Srebro wywalczył Fabrycjusz Tarkowski w kategorii -81kg, a brąz Patryk Broniec +100kg i Klaudia Cieślik -52kg.

Po sukcesach juniorskich, Fabrycjusz Tarkowski po raz pierwszy stanął na podium seniorskiego PŚ. Wygrał dzisiaj z Ukraińcem Vadymem Leontievem, Holendrem Koenem Hegiem i w półfinale po blisko 8-minutowej walce z zawodnikiem gospodarzy Randelem Paastelem. W finale przegrał z Niemcem Vladimirem Starkiem.

Po długiej przerwie brąz w zawodach rangi Pucharu Świata wywalczył doświadczony Patryk Broniec. Kilka miesięcy temu był 5 na Węgrzech, zaś w Estonii pokonał w pojedynku o 3 miejsce Niemca Paavo Ploehnerta.

Wcześniej Patryk Broniec triumfował w rywalizacji z Ukraińcami Yakivem Khammo, 2-krotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata, oraz Mykolą Hrybykiem (zdobył brąz w ubiegłorocznych ME Juniorów).

Klaudia Cieślik sięgała już po medale w Pucharze Europy, a w niedzielę zdobyła brązowy krążek w Pucharze Świata. Podobnie jak Fabrycjusz Tarkowski i Patryk Broniec, zakończyła turniej z bilansem walk 3-1.

Aż 3 z 4 pojedynków z jej udziałem zakończyło się dogrywkami. W repesażach pokonała Niemkę Chiarę Serrę (w 5.10 min), a o brąz – Ukrainkę Annę Borodinę (4.39).

Na 5 lokatach uplasowali się: Hubert Pieczyński -60kg, Paulina Dziopa -78kg, Wiktoria Lis +78kg, a na 7 – Igor Błaszczak -60kg.