Angelika Szymańska odpadła w 1/8 finału Igrzysk Olimpijskich

Wicemistrzyni Świata kategorii -63kg Angelika Szymańska nie awansowała do ćwierćfinału, co niestety oznacza, że nie zdobędzie medalu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Wtorkową rywalizację reprezentantka Polski rozpoczęła od walki z brązową medalistką Mistrzostw Europy, Włoszką Savitą Russo. Pod koniec trzeciej minuty Angelika Szymańska wykonała akcję ocenioną na waza-ari (ko-uchi-gari) i zwyciężyła!

W 1/8 finału podopieczna trenerki Anety Szczepańskiej, Wicemistrzyni Olimpijskiej z Atlanty (wtedy złoto Igrzysk wywalczył Paweł Nastula), spotkała się z Prisci Awiti Alcaraz. To zawodniczka meksykańska, która wcześniej startowała w barwach Wielkiej Brytanii. Angelika Szymańska wygrała z nią rok temu podczas zawodów Masters w Budapeszcie.

Dzisiaj w Paryżu, po niespełna 40 sek Prisci Awiti Alcaraz miała na koncie waza-ari i utrzymała prowadzenie do końca pojedynku.

Na tym samym etapie turnieju odpadły m.in. Mistrzyni Świata Holenderka Joanne van Lieshout i 2-krotna była Wicemistrzyni Świata Japonka Miku Takaichi.

W czwartek, 1 sierpnia walczyć będzie ostatnia dwójka polskich judoków – Mistrzyni Europy z 2021 roku Beata Pacut-Kłoczko (-78kg) i Wicemistrz Europy z 2022 roku Piotr Kuczera (-100kg).