Mistrzostwa Europy Juniorów: dwa medale Polaków, srebro Kingi Klimczak i brąz Ksawerego Ignasiaka

Ciąg dalszy wspaniałych sukcesów reprezentantów Polski. Po zdobyciu 6 medali Mistrzostw Świata Kadetów, Biało-Czerwoni znakomicie rozpoczęli start w Mistrzostwach Europy Juniorów. W czwartek w Tallinnie srebrny medal wywalczyła Kinga Klimczak (-52kg) i po brązowy sięgnął Ksawery Ignasiak (-60kg).

Najdłuższą walkę Kinga Klimczak stoczyła z Bułgarką Denitsą Georgievą. Pojedynek w 1/8 finału Polka rozstrzygnęła na swoją korzyść po 9 minutach 10 sekundach. Później Kinga Klimczak wygrał w ćwierćfinale z Węgierką Lucą Mamirą i półfinale z Włoszką Micaelą Sciacovelli.

W finale reprezentantka Polski rywalizowała z Nikoliną Nisavić, z którą przegrała 2 lata temu w Pucharze Europy Juniorów w Banja Luce. Dzisiejszy rewanż w stolicy Estonii zakończył się zwycięstwem zawodniczki z Serbii.

Na podium stanął także Ksawery Ignasiak, Mistrz Europy Juniorów z 2022 roku.

W czwartek polski judoka wygrał z Ormianinem Vahe Aghasyanem w 1/8 finału i Serbem Matiją Jeremiciem w ćwierćfinale. Z kolei poniósł porażkę w półfinale z Ukraińcem Nazarem Viskovem. W walce o brąz Ksawery Ignasiak pokonał Izraelczyka Izhaka Ashpiza.

Bilans 2-1 nie pozwolił Kamilowi Michnie (-66kg) awansować do najlepszej ósemki MEJ. Zwyciężył Kosowianina Muhamedina Veseliego i z Duńczykiem Magnim Lauritzenem, a przegrał w 1/8 finału z Włochem Valerio Accoglim.

Nie powiodło się judoczkom z kategorii -57kg Kindze Chmielewskiej i Julii Bulandzie.

W piątek startują: -63kg Daniela Badura, -70kg Aleksandra Kowalewska, -70kg Julia Marczak, -73kg Szymon Szulik, -81kg Fabrycjusz Tarkowski, -81kg Dawid Szulik, a w sobotę: -78kg Dominika Kuźma-Ebel, -90kg Michał Wąsikowski, -100kg Damian Kubiak, -100kg Michał Walenciak.