Puchar Polski: Piotr Kuczera zwyciężył w Luboniu

Brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Piotr Kuczera (KS Kejza Team Rybnik) zwyciężył w kategorii wagowej -90kg w dzisiejszych zawodach Pucharu Polski seniorek i seniorów w Luboniu.

Piotr Kuczera wygrał przed czasem m.in. z Łukaszem Popkiem i w półfinale z Jakubem Ozimkiem. Najbardziej wyrównaną, ale też wygraną walkę stoczył w finale z Tomaszem Szczepaniakiem.

Pierwsze miejsca w Luboniu zajęły też Wicemistrzynie Europy 2017 z Warszawy Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa) -52kg i Anna Borowska (KS Kejza Team Rybnik Rybnik) -57kg.

Prezent na 18 urodziny sprawiła sobie Eliza Wróblewska (KS Akademia Judo Poznań), która triumfowała w wadze -70kg. Zawodniczka urodzona 23 maja 1999 roku w finale pokonała Julię Jaśkiewicz (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

W klasyfikacji medalowej zwyciężył AZS AWF Warszawa - 4 złote medale i 1 brązowy. Ten klub wygrał też klasyfikację punktową mężczyzn - 36. Wśród kobiet najlepszy AZS UW Warszawa) 23,5.