61 MP w Opolu: złote medale dla Grabowskiego i Furmanek w wadze ciężkiej

Kamil Grabowski (GKS Czarni Bytom) i Katarzyna Furmanek (KS AZS AWFiS Gdańsk) zdobyli wczoraj złote medale w wadze ciężkiej w 1 dniu 61 Mistrzostw Polski rozgrywanych w Opolu.

Janusz Wojnarowicz kilka lat temu skończył karierę, ale w bytomskim klubie ma następcę w osobie Kamila Grabowskiego. 24-letni zawodnik wygrał 3 walki, a w finale pokonał Krzysztofa Załęcznego (TKS Judo Toruń). W kategorii +100 kg nie startował Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn).

Po ponad rocznej przerwie na tatami wróciła Katarzyna Furmanek. W piątek rozprawiła się ze wszystkimi 3 rywalkami, w tym z Anną Załęczną (TKS Judo Toruń), starszą siostrą Krzysztofa, po pojedynku trwającym ponad 6 min.

W walce o złoty medal w wadze -78kg Paula Kułaga (TDK Trzcianka) okazała się lepsza od Beaty Pacut (GKS Czarni Bytom). W kategorii -70kg nie ma już zdecydowanej liderki jaką przez lata była medalistka MŚ i ME Katarzyna Kłys. W Opolu wygrała 18-letnia Eliza Wróblewska (KS Akademia Judo Poznań).

W kategorii -63kg zabrakło brązowej medalistki ostatnich Mistrzostw Świata Agaty Ozdoby-Błach. Faworytką była Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk), ale ostatecznie zdobyła brąz, a w finale Sonia Lniany (GKS Czarni Bytom) wygrała z 17-letnią Angeliką Szymańską (MKS Olimpijczyk Włocławek).

Wśród mężczyzn złote medale, poza Kamilem Grabowskim, wywalczyli dzisiaj -100kg Jakub Wójcik (WKS Śląsk Wrocław), -90kg Piotr Kuczera (KS Kejza Team Rybnik) i -81kg Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław).