POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Oceania Judo Open: srebrny medal Julii Kowalczyk w Australii

Po brązowym medalu Mistrzostw Świata w Tokio, w sobotę w australijskim Perth Julia Kowalczyk (-57kg) zdobyła srebrny krążek w zawodach Oceania Judo Open, punktowanych jak Grand Prix. Wcześniej zwyciężyła w Grand Prix w Turcji i sięgnął po brąz w Kanadzie.

Na Antypodach Julia Kowalczyk wygrała z Jordanką Hadeel Elalmi, w ćwierćfinale z Anną Borowska i w półfinale w dogrywce po 6.15 min z Chen-Ling Lien z Tajwanu, 5 zawodniczką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W finale 22-letnia Julia Kowalczyk przegrała z 19-letnią Kają Kajzer, z którą ma pozytywny bilans bezpośrednich pojedynków, a pokonała Słowenkę m.in. w finale kwietniowego turnieju GP w tureckiej Antalyi.

Startująca w tej samej wadze -57kg Anna Borowska doszła do walki o brąz, którą przegrała z Niemką Ines Beischmidt.

O medal rywalizowała także Karolina Pieńkowska (-52kg). Wygrała w Australii trzy walki, w tym dwie w dogrywkach z Brazylijką Eleudis Valentim w eliminacjach i Węgierką Rekę Pupp w repesażu, a pojedynek o brąz z Angelicą Delgago trwał prawie 8 minut. Triumfowała judoczka ze Stanów Zjednoczonych.

Na 7 lokatach uplasowały się Agata Perenc (-52kg) i Agata Ozdoba-Błach (-63kg) oraz Wiktor Mrówczyński (-73kg).

W poniedziałek w Perth wystąpią m.in. w kat. -70kg Daria Pogorzelec, -78kg Beata Pacut, czy Damian Szwarnowiecki i Damian Stępień (-81kg).